Octavia, 1.2 TSI motor ve yeni donanımlara kavuştu

0

Skoda tarafından “Markanın Kalbi” olarak nitelenen Octavia, 2014 model yılına özel yeniliklerle birlikte Türkiye pazarında satışa sunuldu. Octavia’da yenilikler model yılıyla kalmazken, donanımları zenginleştirildi ve yeni bir motor seçeneği de eklendi.

Geçen yıl yeni nesliyle Türkiye’de piyasaya sunulan ve 9 aylık sürede satışlarını yaklaşık yüzde 48 artıran Octavia, 2014 model yılı olarak showroomlardaki yerini aldı. 2014 model yılına özel yeniliklerle gelen Octavia’da, farklı müşteri beklentilerini karşılamak amacıyla mevcut Ambition ve Elegance donanım paketlerine Optimal seçeneği de eklendi. Yeni Optimal paketi seçeneğinde standart 16 inç alaşım jantlar ve ön sis farlarının yanında iç mekanda 3 kollu çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi, Bolero HMI multimedia sistemi ve sesle kontrol özellikli Bluetooth gibi detaylar yer alıyor. Optimal donanım paketinde ayrıca optik mesafe göstergeli arka park sensörü de mevcut.

Bununla birlikte mevcut Elegance donanım seviyesi de, 2014 model yılında daha da zenginleştirildi. Bu donanım paketinde artık daha sportif bir görünüme sahip 3 kollu deri direksiyon simidi yer alıyor. Ayrıca Elegance donanımıyla birlikte Bluetooth özelliği standart hale geldi. Güncel donanım listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

2014 model yılıyla beraber Octavia’nın motor seçeneklerinde de gelişmeler var. “Green Tec” teknolojisine sahip 105 HP gücündeki 1.2 TSI benzinli motor seçeneği, 7 ileri DSG şanzıman ile 2014 model Octavia’da sunulmaya başlanacak. 2014 model Octavia’lar, 51.900 TL’den başlayan fiyatlarla Skoda showroomlarında satışa sunulmuş durumda. Güncel 2014 Octavia fiyat listesini aşağıda görebilirsiniz:

2014-02-03 01_07_22-

Skoda Octavia detaylı test yazımızı bu linkten okuyabilirsiniz.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın