2018 Jeep Wrangler’den ilk resmi görseller

0

Jeep, uzun zamandır beklenen yeni Wrangler modelinin ilk görüntülerini paylaştı.

29 Kasım’da düzenlenecek olan Los Angelese Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkacak olan araç beklendiği gibi evrimsel tasarım ögeleri içeriyor. Jeep, Wrangler’in karakteristik özelliklerini korurken bir yandan da aracın aerodinamik yapısını geliştirmiş. Ayrıca aracın açılabilir ön camı şirket tarafından ‘daha fazla açık hava özgürlüğü’ olarak nitelendiriliyor. FCA’nin çatısı altında yer alan firma aracı çok farklı versiyonlarla görebileceğimizi de belirtti.

Jeep, model hakkındaki ayrıntıları henüz açıklamadı ancak en azından paylaşılan fotoğraf sayesinde aracın tasarımı hakkında birkaç yorum yapabiliyoruz. Aracın ön bölümünde klasik 7 parçalı ızgaranın dairesel farlarla çevrelendiğini görüyoruz, sinyaller de çamurluğun ön bölümüne taşınmış. Aracın yeniden tasarlanan ve sis farlarını da içinde barındıran ön tamponun oldukça dikkat çekici göründüğünü söylemeden geçmeyelim.All-new 2018 Jeep® Wrangler RubiconArkaya doğru ilerlediğimizde ön çamurluğun hemen arkasına yerleştirilen yeni hava girişini görüyoruz. Tasarımcılar ayrıca araca yeni kapı kolları eklerken pencerelerin arkasında yer alan karakteristik omuz çizgisi bu bölüme hareket kazandırmış.

Yeni modelin motor seçenekleri henüz açıklanmadı ancak şirket Wrangler ve Wrangler Unlimited modellerinde ‘gelişmiş yakıt tasarruflu güç aktarma organlarının’ yer alacağını açıkladı. Yeni araçta 2.0 litrelik 4 silindirli turboşarjlı ve 3.6 litrelik V6 benzinli motorların yanı sıra 3.0 litrelik turbo destekli V6 dizel ünitenin  de seçenekler arasında olması bekleniyor.

Yeni modelin üretimine bu yılın sonunda başlanacağı belirtilirken mevcut Jeep Wrangler ise markanın ABD’deki Toledo South tesislerinde 2018 yılının ilk çeyreğine kadar üretilmeye devam edecek. Yeni model ile daha fazla bilgiye önümüzdeki ay ulaşacağız.All-new 2018 Jeep® Wrangler Rubicon

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın