2018 Kia Sorento Kore pazarı için makyajlandı

0

Kia Sorento, ülkesinde 2018 model yılı için küçük bir makyaj operasyonu geçirdi. Uygulanan makyaj oldukça sınırlı kalırken değişimi ancak dikkatli gözler fark edebiliyor.

Aracın ön tarafına baktığımızda, revize edilen ızgara ve gündüz farlarının eklendiği LED farları görüyoruz. Kia’nın imzası haline gelen dörtlü sis lambalarının bu modelde de uygulanmış. Bu ufak değişiklikler aracı mevcut modele göre daha şık görünüme kavuşturmuş.

Arka bölümde ise grafikleri değişen stop lambalarının yanı sıra yeniden tasarlanan çatı spoyleri ve çift egzoz çıkışına yeni modelde yer verilmiş. Ayrıca, makyaj operasyonu yeni jant seçeneklerini de beraberinde getirmiş.

Facelift-Kia-Sorento-12018 yılında Kore’de piyasaya sürülecek araçta 2.2 litrelik dizel ve 2.0 litrelik turbo destekli benzinli motorlar görev yapacak. Her iki motor seçeneği de 8 ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunulacak.

Araba hakkında konuşan şirket, “Sorento’nun performansı ve ticari özelliği, orta boy SUV pazarında giderek popülerlik kazanıyor. Müşterilerimizden daha fazla ilgi bekliyoruz, çünkü yeni model daha da lüks.’’ ifadeleri kullanıldı.

Kia, makyajlanan Sorento’nun diğer pazarlarda ne zaman sunulacağı konusunda ise henüz bir bilgi vermedi.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın