2018 Mazda CX-3 New York’ta görücüye çıktı

0

Mazda, makyajlanan CX-3 modelini New York Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Yeni model küçük görsel değişikliklerle yoluna devam edecek.

Makyaj operasyonu ile birlikte yeni krom detaylara kavuşan ön ızgaraya ev sahipliği yapan CX-3’te Piyano siyahı malzemeler de dikkat çekiyor. Arka bölümde stop lambalarının LED grafikleri elden geçirilen model, 18 inçlik yeni jantlarla sunulacak. Bunların dışında Crystal adı verilen yeni bir renk seçeneği de crossover modelde bundan böyle tercih edilebilecek.

Yapılan güncellemelerin çoğu ise iç bölümde yer alıyor. Makyaj ile elektronik park frenine kavuşan modelde eşya saklama konusunda da önemli adımlar atıldığı iddia ediliyor. Yeni elektronik park freni sayesinde Mazda, CX-3’te yeni bir kol dayanağı sunarken bardaklıkların da yeri değiştirilmiş.2019-Mazda-CX-3-1Makyajın ardından iç mekanda daha fazla deri malzemeye yer veren Mazda, daha iyi destek sunmaları adına koltukları da yenilemiş. Ön ve kapı panellerinde süet benzeri bir malzemeye yer veren Japon marka, klima ızgaralarında da kırmızı detaylar kullanmış. Arka koltuktaki yolcular içinse içinde bardaklıklara yer verilen koltuk dayanağı sunuluyor.

Aracın kaputunun altında ise 2.0 litrelik SKYACTIV-G motorunun güncellenmiş versiyonu görev yapacak. 150 beygir güç ve 200 beygir güç sunan bu motor önceki nesile göre çok daha verimli olduğu açıklandı. Markanın G-Vectoring Control sistemi sayesinde aracın direksiyon tepkileri de iyileştirilmiş.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın