2018 Porsche Cayenne kamuflajsız olarak görüntülendi

0

Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan yeni Porsche Cayenne neredeyse kamuflajsız bir şekilde kameralara yakalandı.

Devrimsel bir tasarımdan ziyade evrimsel bir tasarıma sahip olan modelin ön yüzünde tanıdık bir ön ızgara ve daha ince yapılı farları görüyoruz. Aracın arka tarafına doğru ilerlediğimizde de benzer tasarım felsefesi ile karşılaşıyoruz. Güncel modele göre daha eğimli bir tavan çizgisine ve daha dar arka kelebek cama sahip olduğu görülen aracın daha sportif bir yapıya bürünmesi bekleniyor. Araçta yer alan tek kamuflajlı bölge olan stop lambalarının ise Panamera Sport Turismo modelindekilere benzeyeceğini söyleyebiliriz.

Cayenne-11Porsche araç hakkında ayrıntı vermezken yeni modeli Audi Q7 ve Bentley Bentayga modellerinde kullanılan MLB platformunun üzerinde yükseleceğini biliyoruz. Yeni platform sayesinde aracın selefine göre yaklaşık 200 kg daha hafif olması bekleniyor.

Yeni modelin motor yelpazesini Panemera modeli ile paylaşması bekleniyor bu nedenle giriş seviyesi modelinde 330 beygir güç ve 448 Nm tork sunan 3.0 litrelik altı silindirli motorun yer alacağını düşünüyoruz. Daha güçlü Cayenne S ise 440 beygir güce ve 548 Nm torka sahip 2.9 litrelik çift turbo destekli V6 motordan gücünü alabilir.

Daha güçlü bir seçenek isteyen müşteriler için ise Cayenne Turbo ile çift turbolu V8 motorun ürettiği 550 beygir güç ve 767 Nm tork değerine sahip olabilir. Bu değerlerin de yeterli olmadığı müşterilere ise toplamda 680 beygir güç sunan Cayenne Turbo S E-Hybrid modeli  ilerleyen aşamalarda sunulabilir.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın