2019 BMW 3 Serisi Touring’in patent görselleri ortaya çıktı

0

BMW, geçtiğimiz hafta Paris Otomobil Fuarı’nda yeni 3 Serisi‘ni tanıtmıştı, şimdi ise Brezilya Ulusal Endüstriyel Mülkiyet Enstitüsü tarafından yayınlanan bir kaç resim sayesinde aracın station-wagon versiyonunu da görmüş olduk.

Patent görselleri, 3 Serisi Touring’in sedan versiyonun ayak izlerini takip ettiğini ve aynı ön yüze sahip olacağını kanıtlamış oldu. Araçtaki asıl değişiklikler ise eğimli tavan çizgisi ve farklı arka kapıları ile birlikte B sütununun ardında gerçekleşmiş.

Otomobilin stop lambaları da sedan versiyondan alınmış ancak Touring’de yükleme hacmini arttırmak için dik bir bagaj kapağı kullanılmış. Station wagonda ayrıca küçük bir arka spoylere yer verilmiş.65302243-bmw-3-series-touring-patent-2BMW yeni versiyon hakkında fazla bir bilgi vermedi ancak Touring, sedan versiyondaki benzer değişiklikleri içinde barındıracaktır. Sedan versiyon selefine göre 85 mm uzamış, dingil mesafesi de 41 mm artmıştı. Genel anlamda boyutlarının artması beklenen 3 Serisi Touring ayrıca daha sağlam bir şasiye de ev sahipiği yapacak. İz genişliği de artacak olan model, selefine göre yaklaşık 55 kg daha hafif olacak.

Yeni model, motor seçeneklerini de yine sedan versiyonla paylaşacaktır. Benzinli motor seçeneklerinde 184 beygir ve 300 Nm üretebilen 2.0 litrelik turbo motorun yanı sıra yine aynı ünitenin 258 beygir güç ve 400 Nm tork üretebilen versiyonunun da kullanılmasını bekleyebiliriz. Bunun dışında 387 beygir güç ve 500 Nm tork üretebilen 3.0 litrelik silindirli M340i modeli de seçenekler arasında olabilir.

Dizel cephesinde ise 2.0 litrelik turbo benzinli güç ünitesinin 150 ve 190 beygir üretebilen iki seçeneğinin yanı sıra 265 beygir güç ve 580 Nm tork üretebilen 3.0 litrelik turbo beslemeli motor da yapılan iddialar arasında yer alıyor.fbf20064-bmw-3-series-touring-patent-3

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın