2019 DS3 Crossback’in patent görselleri sızdırıldı

0

Yakında tanıtılacak olan yeni DS3 Crossback modelinin patent görselleri internete sızdırıldı.

DS3 Crossback ile Audi Q2 ve MINI Countryman gibi modelleri gözüne kestiren Fransız üretici, PSA’nın elektrikli aktarma organlarına da uyumlu olan CMP platformunu da ilk defa bu modelle kullanmış olacak. Yeni platformun nimetlerinden faydalanmak isteyen DS, modelin elektrikli versiyonunu da ilerleyen aşamada satışa sunacak. Elektrikli DS3 Crossback’in yaklaşık 450 km’lik menzike sahip olması bekleniyor.

Ortaya çıkan görseller Fransız markanın küçük SUV’unun tasarımını da ortaya koyuyor. Genel olarak ağabeyi DS7 Crossback ile aynı tasarım diline sahip olan araç benzer şekilde büyük altıgen ön ızgaraya ev sahipliği yapıyor. Ancak küçük SUV model, DS7 Crossback’ten farklı olarak LED gündüz farlarını çevreleyen kıvrımlı far grubu ile ön bölümde bu modelden ayrılıyor.d7fe9b91-ds3-crossback-05Yan bölümdeki en dikkat çeken detay ise arka kapıdan penceye kadar uzanan ‘köpekbalığı yüzgeci’ oluyor. Aracın siyah renkli C sütunu ise bu bölümde daha bütün bir görünüm oluşturmuş.

Arka bölüme geçtiğimizde ise krom çerçevlerle süslenmiş stop lambaları ile karşılaşıyoruz. Daha kıvrımlı ve sade tasarımlı arka bölümde tek agresif detay ise sahte hava çıkışı delikleri. Çift egzoz çıkışının ise daha güçlü modellerde yer alacağını düşünüyoruz.

İç mekanda elmas detaylar göze çarparken, havalandırma ızgaraları üçlü kontrol grubunun altına yerleştirilmiş. Aracın orta konsolu DS7 ile benzer tarzda düzenlenirken vites topuzu erafında da yine elmas detayları görmek mümkün. Dijital bir gösterge ekranına ev sahipliği yapacak olan modelde bilgi-eğlence ekranı ise ön konsolun üzerinde konumlandırılmış.

4 Ekim’de düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan DS3 Crossback hakkında ilerleyen günlerde daha fazla bilgiye ulaşmayı bekliyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın