2019 Ford Focus’tan yeni teaser

0

Ford, yeni nesil Focus’un teaser görüntülerini paylaşmaya devam ediyor. Paylaşılan videoda aracın LED ön farları, arka bölümü ve alaşım jantları gözler önüne serilmiş.

Yeni modelin daha önce kamuflajsız olarak çekilen görüntülerinden de yeni nesil Focus’un nasıl görüneceği hakkında fikir sahibi olmuştuk. ST Line donanımına sahip olduğunu düşündüğümüz araçta siyah ve gümüş renkli alaşım jantların dışında agresif spoyler de dikkat çekmişti.

10 Nisan’da düzenlenecek olan özel bir etkinlik ile tanıtılması planlanan yeni Focus’un teaser görüntülerinde ön ızgaranın üzerinde yer alan küçük marka logosunun yanı sıra aracın LED farları dikkat çekiyor. Arka bölümde ise model isminin orta kısımda konumlandırıldığı görülürken tasarım anlamında mevcut modelden tamamen farklı bir görüntü çizilmiş.2019-Ford-Focus-HatchMarkanın global pazar başkanı Jim Farley, geçtiğimiz ıl yaptığı açıklamada yeni Focus’un daha üst kesime hitap edeceğini ve satışlarının mevcut modele göre düşeceğini açıklamıştı. Bu açıklamalar ışığında, Yeni Focus’un tıpkı Fiesta modelinde olduğu gibi lüks Vignale versiyonunun yanı sıra crossover karakteri taşıyan Active versiyonuyla da sunulması bekleniyor.

Motor seçenekleri henüz netlik kazanmazken mevcut modelde görev yapan 1.0 litrelik turbo benzinli ünitenin yanı sıra 1.5 TDCi dizel motorların görevine devam etmesini bekliyoruz. Model gamının en tepesinde yer alacak olan RS versiyonunda ise 2.3 litrelik EcoBoost motora 48 Volt’luk hafif hibrit sistemin eşlik edeceği iddia edilid.

İlk olarak hatchback karoserle tanıtılacak olan modelin daha sonra ise sedan ve station wagon versiyonları piyayaşa çıkacak. 2019 yılında Avrupa’da satışa sunulması beklenen model, 2019 yılının ortasında ise ABD pazarına giriş yapacak.

Noul Ford Focus

Numărătoarea inversă a început!

Gepostet von Ford Romania am Montag, 2. April 2018

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın