2019 Mazda 3’ten ilk teaser geldi

0

Mazda, Kasım ayında tanıtacağı 2019 Mazda 3’ün teaser kampanyasına başladı. Önümüzdeki ay içerisinde Los Angeles Fuarı ve Guanghzou Otomobil Fuarı’nın gerçekleştirileceğini göz önünde bulundurduğumuzda Japon markanın yeni modelini Los Angeles’ta tanıtacağını söyleyebiliriz. ‘Mazda’nın yeni dönemi başlıyor’ başlığı altında Youtube ve Twitter üzerinden paylaşılan videoda, yeni modelin küçük bir kısmı gözler önüne seriliyor.

İlk olarak Mazda 3’ün arka bölümü ile karşılaşıyoruz ve model tasarlanırken Kai konseptinden esintiler görmek bizi sevindiriyor. Aracın C sütununun ve eğimli bagaj bölümünün konsept model ile neredeyse bire bir aynı olduğunu söyleyebiliriz. İnce LED stop lambaları da tezimizi destekliyor gibi görünüyor. Konsept modelde yer alan gömme kapı kolları ise beklendiği gibi yerlerini daha standart türevlerine bırakmış.9c56f1b1-mazda-kai-concept-013Mazda’nın yeni modelinin teaser görüntüsü için tıpkı Kai konseptinde olduğu gibi Soul Red Crystal kırmızı rengini seçmesi de bizi biraz daha ümitlendiriyor. Görüntünün devamı ise gri renkli bir Mazda 3’ün ön kapısını ortaya koyuyor. Kapıya monte yan aynalar ve eğimli bel çizgisi ise konsept model ile pek uyuşmuyor.

Şimdilik yeni model ile ilgili görüntüler bu kadar ancak ilerleyen süreçte Japon markanın yeni teaser görüntüleri ile birlikte daha fazla ipucu paylaşacağına inanıyoruz.

Not: Mazda Kai Concept görseli kullanılmıştır.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın