2019 Porsche Cayman T, daha fazla güç ve daha az ağırlıkla gelebilir

0

Uzun zamandır beklenen 2019 Porsche 718 Cayman T hakkında iddialar gelmeye devam ediyor. AutoExpress’in iddialarına göre Cayman T, 911’in izinden gidecek ve daha sürücü odaklı bir deneyim yaşatmayı hedefleyecek.

Bunu başarmak için, modelde daha ince cam ve daha hafif spor koltukların kullanılması da dahil olmak üzere, çeşitli ağırlık tasarrufu önlemlerine gidileceği bildirildi. Araçta, bilgi-eğlence sistemine de yer verilmeyebileceği konuşulurken kumaş kapı kollarının da yine ihtimaller dahilinde olduğu öğrenildi. Bu değişiklikler sayesinde aracın Cayman S’e göre yaklaşık 20 kg hafifleyebileceği öngörülüyor.

Ağırlık tasarruf önlemlerinin yanı sıra, Cayman T’nin daha alçak sürüş yüksekliği ile birlikte spor egzoz sistemi ve 20 inç hafif alaşım jantlara ev sahipliği yapacağı da yapılan iddialar arasında. Yeni model ayrıca standart olarak Sport Chrono Paketi ile sunulacak.42b94caa-porsche-718-cayman-1Daha önce yapılan iddialarda aracın 2.0 litrelik turbo benzinli ünite ile sunulacağı söylense de son gelen haberlere göre yeni model, Cayman S ve Cayman GTS arasında konumlandırılacak ve 2.5 litrelik turbo beslemeli motora ev sahipliği yapacak. Yaklaşık 360 beygir güç sunması beklenen araç böylece Cayman S’ten 10 beygir daha fazla, GTS’ten ise 5 beygir daha az güce sahip olacak.

Fiyatlandırma politikasının da tıpkı güç çıkışlarında olduğu gibi iki modelin arasında bir yerde olması beklenirken önceki raporlarda 718 Cayman T giriş seviyesi model ile aynı fiyat etiketine sahip olacağı belirtilmişti. Şimdilik hangi iddiların doğru olduğunu bilmiyoruz ancak 2019 yılı içerisinde satışa sunulacak olan model ile ilgili soru işaretlerinin yakında ortadan kalkacağına inanıyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın