2019 Toyota GT86 TRD Special Edition tanıtıldı

0

Toyota, GT86 TRD Special Edition’un üzerindeki örtüleri kaldırdı. ‘Üstün performans’ modeli olarak lanse edilen araç, standart GT86’nın kullanımını ve dengesini daha üst seviyeye çıkaracağı söylenen Brembo frenler ve SACHS amortisörleri ile sunulacak. Özel versiyonda ayrıca Michelin Plot Sport 4 yaz lastikleri ile çevrelenmiş 18 inçlik alaşım jantlar da yer alıyor.

Performans değişikliklerinin yanı sıra, otomobil yeni tamponlar, revize edilmiş yan etekler, arka difüzör ve daha büyük bir spoyler içeren bir TRD gövde kiti  ile donatılmış. Sadece Raven Siyah rengiyle tercih edilebilecek olan model, 3 renkli gövde şeritleri ve paslanmaz çelik TRD egzoz sistemi ile standart modelden ayrılacak.

Tasarım değişiklikleri kabinde de devam ediyor. İki renkli direksiyon simidinin yanı sıra yine aynı renklerle bezenmiş spor koltuklara ev sahipliği yapan araç kırmızı emniyet kemeri ve süet detaylarla süslenmiş. Yeni modelde ayrıca kontrol panelinin yolcu tarafında yer alan TRD logosu ile sürücüsüne özel bir araçta olduğu hatırlatılmak istenmiş.

Standart modelde olduğunu gibi 2.0 litrelik turbo beslemeli 4 silindirli motora ev sahipliği yapan araç 207 beygir güç ve 211 Nm tork üretebiliyor.

Toyota, GT86 TRD Special Edition modelinin üretimini 1.418 adetle sınırlı tutacağını belirtirken fiyatının ise 32.420 Dolar olduğu açıklandı.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın