2019 Volvo S60 tanıtım gününü bekliyor

0

20 Haziran’da Dünya lansmanı gerçekleştirilecek olan yeni Volvo S60’ın teaser videosu yayınlandı. Paylaşılan klip aracın etkileyici kırmızı rengini ön plana çıkarırken fazla bir ayrıntı paylaşmıyor.

Tasarım anlamında genel olarak abisi S90‘ın izinden gidecek olan S60, Thor’un çekici adı verilen LED farları ve agresif ön ızgarasıyla bu düşünceyi kanıtlıyor. Daha önce paylaşılan ön tanıtım videolarında ise aracın geniş sunroof’unu ve köpek balığı antenini görme fırsatı yakalamıştık. Ayrıca S60’ın ön yüzünün daha önce tanıtılan V60 modeli ile büyük oranda benzeşeceğini de biliyoruz.

Markanın SPA platformu üzerinde yükselecek olan S60, 2.0 litrelik turbo dizel ünitenin 149 ve 190 beygirlik versiyonlarına  ev sahipliği yapabilecek. Giriş seviyesinde markanın T5 motorunu kullanacak olan modelde 309 beygir güç ve 400 Nm tork üretebilen 2.0 litrelik turbo beslemeli T6 ünite de seçenekler arasında olacak. Bunların dışında Volvo, yeni S60’ı 3 farklı şarj edilebilir hibrit versiyon ile birlikte de sunacak.

Yeni S60’ın hibrit güç ünitesine sahip en güçlü versiyonu ‘Polestar Engineered’ olarak adlandırılan bir dizi özelliği de beraberinde getiriyor. Bu versiyon markanın T8 motoru ile eşleştirilen elektrikli güç ünitesi ile birlikte toplamda 415 beygir güç ve 670 Nm tork sunacak.

Yeni model ile ilgili diğer ayrıntılara ise tanıtımının ardından ulaşabileceğiz.

Refined and beautifully balanced. #newS60

Gepostet von Volvo Cars am Samstag, 16. Juni 2018

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın