2020 Porsche 911 Turbo üretim bandında görüntülendi

0

Yakında tanıtılması beklenen 2020 Porsche 911 Turbo’nun üretim hattında çekilmiş kamuflajsız görselleri sızdırıldı. Instagram kullanıcısı t_schleicher tarafından paylaşılan görseller, aracın arka bölümünü ve geniş jantlarını ortaya koyuyor.

Yeni 911 Turbo’nun güç aktarma sistemi hakkındaki bilgiler hala sınırlıdır, ancak yeni neslin mevcut 3.8 litrelik düz altı motorun elden geçirilmiş ve daha güçlü bir versiyonunu kullanması bekleniyor. Standart Turbo versiyonların 600 beygir bandında olacağı öngörülürken, Turbo S ise bu versiyondan yaklaşık 30 beygir daha güçlü olacaktır. Her iki model de gücünü 8 ileri PDK şanzımanla yere aktaracak.

Yeni nesil 911 Turbo, köşeli dörtlü egzoz uçları, farklı bir arka tampon, daha geniş yan etekler ve elbette aktif bir arka kanat dahil olmak üzere modelin imza niteliğinde olan ekipmanları ile birlikte gelecek.

911 Turbo’nun en ilgi çekici kısmı Porsche’nin elektrifikasyon vaadidir. Önceki raporlara göre, yetkililer yeni 911’in elektrikli versiyonları için Panamera ile benzer bir strateji izleyeceklerini söylemiştiler. Bunun anlamı iki adet şarj edilebilir hibrit versiyonun olacağı, en güçlü olanı Turbo S E-Hybrid adını alacak ve oldukça yüksek miktarda ateş gücüne sahip olacak.

Hazır görseli de sızdırılmışken, 911 Turbo’yu Cenevre’de görür müyüz sizce? Bekleyelim ve görelim.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın