2020 Toyota Highlander, New York Fuarı için hazır

0

Toyota’nın yeni nesil 2020 Highlander modelinin resmi tanıtımını 17 Nisan’da New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yapmayı planlıyor. Tanıtımın öncesinde ise aracın farklı bir teaser videosu ortaya çıktı.

Aracı profilden gözler önüne seren bu videoda, Highlander’ın Toyota’nın yeni tasarım dili ile birlikte daha şık ve modern bir görünüme kavuştuğunu söyleyebiliriz. Genel olarak güncel modele göre daha büyük boyutlara kavuşmasını beklediğimiz modelin tasarımında yeni RAV4‘ten ilham alındığını söylemek de yanlış olmaz.

Geniş bir ön ızgara ve tan taraflara doğru uzanan aydınlatma gruplarına sahip olacak olan yeni Highlander’ın RAV4’e kıyasla daha açılı bir D sütunu ile birlikte daha zarif bir tasarıma sahip olmasını bekliyoruz.

Yeni model hakkında henüz herhangi bir detay paylaşılmadı ancak Toyota’nın özellikle Highlander’ın biraz kilo kaybetmesine odaklandığını biliyoruz. Bununla birlikte daha verimli motorlara kavuşacak olan SUV modelin tamamen elektrikli veya hibrit versiyonları da markanın planları arasında.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın