300 beygirlik Audi SQ2, 2018 yılına hazırlanıyor

0

Audi’nin küçük SUV modeli, sportif SQ2 versiyonuna kavuşuyor. 2018 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen aracın S3 modelinde kullanılan 310 beygir gücündeki 2.0 litrelik turbo destekli motora ev sahipliği yapması planlanıyor. SQ2 modelinin gücünün ise 300 beygir seviyesini geçmeyeceği tahmin ediliyor.

Boyutları ve beklenilen performans verilerine baktığımızda SQ2’nin Volkswagen T-Roc R’ye rakip olacağını söyleyebiliriz. Henüz yüzünü göstermeyen T-Roc R’de Golf R modelinde kullanılan 310 beygirlik motorun kullanılması beklenirken gücünü 7 ileri otomatik şanzıman vasıtasıyla dört tekerleğine birden aktarabileceği de gelen haberler arasında.SQ2Motoru dışında, kullanılacak olan daha agresif ön ve arka tamponlar ile standart Q2’den ayrılacak olan SQ2 ayrıca daha büyük jantları ve dörtlü egzoz çıkışını da içinde barındıracak.

Yapılan iddialara göre, Audi Sport’un Q2 ile olan işi burada bitmeyecek ve daha agresif RSQ2 versiyonu da ilerleyen aşamalarda model gamının tepesine yerleşecek. Henüz ortada kesin bir bilgi yok ancak böyle bir modelin kendi sınıfına farklı bir boyut kazandıracağını şimdiden söylemek lazım özellikle de yapılan haberlerde bahsi geçen 365 beygir gücündeki 2.5 litrelik turbo beslemeli RS3 Sportback motorunun RSQ2’de kullanılması durumunda.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın