Alfa Romeo Formula 1’e döndü

0

Alfa Romeo ve Sauber önümüzdeki yıldan itibaren Formula 1’de birlikte yarışacaklar.

Ortaklık Milano’daki  Museo Storico Alfa Romeo’da duyurulurken 2018 yılında yarışacak olan aracın rengi ve pilotlar da etkinlik sırasında tanıtıldı.

Genel olarak beyazın ağırlıkta olduğu araçta motor kapağında ise kırmızı renk kullanılmış. Ferrariler üzerinde yer alan küçük logoyu saymazsak 30 yılı aşkın süredir ilk defa Alfa Romeo logosunu bir Formula 1 aracı üzerinde göreceğiz.

Yeni takımın araçlarının direksiyonunun başına ise Marcus Ericsson ve Charles Leclerc geçecek. 2015 yılından bu yasa Sauber bünyesinde yer alan Ericsson’un yanında daha önce GP2 olarak bilinen Nico Rosberg, Lewis Hamilton gibi pilotların şampiyonluk yaşadığı FIA Formula 2’den gelen çaylak Charles Leclerc takımın puan umudu olacak. Çaylak pilot da Sauber’e yabancı sayılmaz, Leclerc bu sezon 6 kere takımın test pilotluğunu yapmıştı.

Takımın test pilotu ise 2017’de Sauber adına 2 yarışa çıkan Antonio Giovinazzi olacak. Giovinazzi, geçtiğimiz sezon Ferrari ve Haas takımları adına test pilotluğu yapmıştı.

Daha önce ikinci ve üçüncü sıraları elde eden Sauber son 2 yılda ise 10.luktan öteye geçemedi. Tüm bu hazırlıklar ile birlikte yapılan maddi desteğin Sauber’in başarılı bir paket hazırlayıp hazırlayamayacağını ise bekleyip göreceğiz.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın