Alfa Romeo, Nürburgring Edition hamlesiyle Cenevre’ye geliyor

0

Alfa Romeo, Giulia Quadrifoglio ve Stelvio Quadrifoglio‘nun başarısını araçların Nürburgring Edition adı verilen versiyonlarını Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyerek kutlayacak.

Yeni modellerin Nürburgring’de kırdığı tur sürelerine ithafen, dikiz aynalarında ve ön ızgaralarda karbon fiber detaylara yer verilirken araçlar özel Circuito Gri rengi ile bezenmiş. Giulia Quadrifoglio ve Stelvio Quadrifoglio’da ayrıca karbon seramik fren sistemi ile desteklenmiş siyah jantlara yer verilmiş.

İç tasarımına baktığımızda ise sürücü için dışı kırmızı dikişli karbon fiber Sparco yarış koltuklarını görüyoruz. Alfa Romeo tasarımcıları özel olarak numaralandırılan araçların direksiyon sistemi ve diğer aksamlarında Alcantara ve deri detayların yanı sıra karbon fiber malzemelere de yer vermiş.. Harman Kardon premium ses sisteminin kullanıldığı özel versiyonda Android Auto ve Apple Carplay ile uyumlu GPS navigasyonlu 8.8 inçlik bilgi-eğlence sistemi ekranı da bulunuyor.Alfa-Romeo-Geneva-9Üretimi 108 adet ile sınırlı olacak araçların her ikisinde de çift turbolu 2.9 litre V6 motor bulunuyor. 510 beygir güç ve 600 Nm tork üreten bu motor Stelvio Quadrifoglio’yu 0’dan 100 km/s’e hıza 3.8 saniyede çıkarırken aracın maksimum hızı ise 283 km/s olarak açıklandı. Giulia Quadrifoglio ise 0’dan 100 km/s’e hıza 3.9 saniyede çıkabiliyor ve maksimum hızı ise 307 km/s.

Alfo Romeo, ayrıca Stelvio modelini iki farklı versiyon ile sunacak. İlk versiyonda deri kaplamalı konsol ve deri kapı panelleri yer alırken diğer versiyonda Performans paketi adı altında Alfa Active Süspansiyon sistemi, kilitli diferansiyel ve alüminyum vites kulakçıkları bulunacak.

Son olarak Alfa Romeo, yeni 4C Competizione ve İtalya özel versiyonlarını tanıtacak. Competizione modelinde 4C Coupe baz alınmış ve karbon fiber tavan ve arka rüzgarlıklarını koyu Vesuvio Grisi kaplayacak. Ayrıca bu versiyonda sunulan kırmızı fren kaliperleri, Akrapovic egzoz çıkışları ve 18/19 inçlik koyu jantlar da aracın tasarımı tamamlanmış.Alfa-Romeo-Geneva-14Competizione’de iç tasarımda pek değişiklik görülmüyor ancak deri koltuklara microfiber detaylar ve kırmızı dikişlerle rütuş yapılmış. Özel versiyonda ayrıca deri ve mikrofiber içeren direksiyon simidi, el frenin altında 4C  ve ön konsolda ise Competizione amblemi gibi tasarım detayları kullanılmış.

4C Italia’da ise daha farklı bir yönelim olmuş. 4C Spider baz alınsa da Misano Mavisi rengi ve sarı fren kaliperleriyle güzel bir uyum yakalanmış. Bu versiyonda da Akrapovic egzoz çıkışları ve kapıların arkasında “Spider Italia” çıkartmaları bulunuyor.

4C Competizione’e göre iç hacmi daha geniş duran 4C Italia’da, iç tasarımda da sarı renk dikişler hakim ve el freninin altında 4C Italia logosu yer alıyor. Ses sistemi olarak da subwooferlı Alpine premium ses sistemi kullanılmış.

Diğer modellerde olduğu gibi  üretimi 108 adet ile sınırlı olacak olan araçlar turbo beslemeli 1.75 litrelik 4 silindirli 240 beygirlik turbo beslemeli motordan güçlerini alacaklar. 0’dan 100 km/s’e 4.5 saniyede çıkan araçların son hızının ise 258 km/s olduğu açıklandı.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın