Alfa Romeo Stelvio’nun motor yelpazesi genişliyor

0

Alfa Romeo, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarları için Stelvio modelinin motor gamına iki yeni güç ünitesi ekledi. İtalyan marka, SUV modelinde kullanılacak olan giriş seviyesi motorları tanıttı.

Bu motorlardan ilki, 2.2 litrelik tamamen alüminyum bir yapıya sahip turbo destekli dizel ünite 180 beygir güce ve 450 Nm tork değerine sahip. Araçta motorun gücünü arka tekerleklere ileten 8 ileri otomatik bir şanzıman bulunuyor.  0’dan 100 km/s hızlanmak için 7.6 saniyeye ihtiyaç duyan aracın son hızı ise 210 km/s olarak açıklandı. Aracın açıklanan yakıt tüketim değeri ise 100 kilometrede ortalama 4.7 litre.

Motor gamına eklenen diğer güç ünitesi ise 4 silindirli 2.0 litrelik turbo destekli benzinli motor. 200 beygir güce sahip olan bu motor 330 Nm tork değerine sahip. Dizel modeldeki ile aynı 8 ileri otomatik şanzımanı kullanan benzinli versiyonda, güç Alfa Romeo’nun Q4 dört tekerlekten çekiş sistemine iletiliyor. Bu motor ile 0’dan 100 km/s sürate 7.2 saniyede çıkan aracın son hızı ise 215 km/s .

Yeni motorlar ile daha geniş bir müşteri kesimine hitap etmeyi planlayan Alfa Romeo, SUV modelin satışlarının artmasını bekliyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın