Alfa Romeo’dan 7 koltuklu bir SUV görebiliriz

0

Alfa Romeo, sedan modeli Giulia ve son olarak piyasaya sürdüğü SUV modeli Stelvio ile model gamını genişletmeye devam ederken, yeni modeller üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

İtalyan markanın bir sonraki modelinin spor otomobil veya cabrio bir model olacağı iddiaları sürerken, bir diğer iddia ise Alfa Romeo’nun 7 koltuklu bir SUV çıkaracağı yönünde. Gelişen SUV pazarını da göz önüne alırsak, böyle bir SUV modelin Alfa Romeo için doğru tercih olacağını söyleyebiliriz.

Alfa Romeo böyle bir SUV’u piyasaya sürmeyi planlıyorsa, ortaya çıkacak olan araç Marco Maltese tarafından tasarlanan resimlerde gördüğünüz SUV’ye oldukça benzeyebilir.

Alfa Romeo, Maserati Levante modelinin müşterilerini etkilememeye çalışsa da, 7 koltuklu bir SUV, markanın Pazar payını genişletmek için ihtiyaç duyduğu araç olabilir.

Böyle bir model ile Alfa Romeo, Volkswagen’in yeni SUV’u Atlas gibi modellere rakip olacaktır.

İtalya üreticinin planlarını henüz bilmiyoruz ancak Alfa Romeo, yeni bir 4C veya önden motorlu bir roadster modelini piyasaya sürecek olsa bile, 7 koltuklu bir SUV model de müşterilerin ilgisini çekecektir.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın