Apple gözünü McLaren’e dikti

0

Apple’ın otomotiv sektörüne girmek istediği artık bilinen bir gerçek, ancak Apple’ın bunu nasıl yapacağı konusunda hala net bir bilgi yok. Bu konu hakkında şimdi de yeni bir iddia ortaya atıldı.

Yapılan iddialara göre Apple, McLaren’i satın alma veya İngiliz üreticiyle ortaklık kurma çalışmaları yapıyor. McLaren’in piyasa değerinin 1.3 ile 1.95 milyar dolar arasında olduğu belirtilirken, Financial Times’ın yaptığı habere göre bunun için görüşmelere birkaç ay önce başlandı

Ancak haber İngiliz süper otomobil üreticisi tarafından yalanlanarak kaldırıldı. Bunun yerine, Apple’ın McLaren’in alüminyum ve karbon fiber konusundaki teknolojisinden ve tecrübesinden faydalanmak istediği belirtildi. McLaren Applied Technologies’in Apple’ın uzun zamandır iddia edilen otomobil projesi için yardımcı olabileceği konuşuluyor.

Gelen bu haberlerin ardından The New York Times ve diğer yayınlarda Apple’ın otomobil birimindeki onlarca çalışanını işten çıkardığı ve projeye yeniden başlamak için düğmeye basıldığı iddia edildi.

Bakalım Apple’ın üreteceği otomobil ile ilgili başka ne iddialar ortaya atılacak.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın