Aston Martin Vanquish, Ultimate serisiyle veda ediyor

0

Aston Martin Vanquish üretim ömrünün son aşamasına girerken İngiliz markası Vanquish S Ultimate olarak adlandırdığı sınırlı sayıda üretilecek olan model ile Vanquish’e veda etmeye hazırlanıyor.

175 adet ile sınırlı olacak olan araç Coupe veya Volante versiyonları ile tercih edilebilecek. 3 farklı gövde rengine sahip olacak olan sınırlı sayıdaki model iç mekanda da özel döşemelere sahip olacak.

3 farklı gövde renginden ilki olan ‘Ultimate Siyah’ renge bakır renkli ayrıntılar eşlik ediyor. Karbon fiber gövde parçalarına da sahip olacak olan aracın iç mekanında ise ‘Obsidiyen Siyah’ deri döşemeler kahverengi ayrıntılar ve dikişlerle tamamlanmış.Aston-Martin-Vanquish-S-Ultimate-1Diğer bir gövde rengi seçeneğinde ise ‘Xenon Gri’ gövde rengi ‘Kobalt Mavi’ ayrıntılar ve sarı fren kaliperleri ile hareketlendirilmiş. Araçta yer alan 5 kollu alaşım jantlar oldukça dikkat çekerken iç mekanda da gri rengin hakimiyeti, kullanılan sarı renkli aksan ve mavi dikişler ile törpülenmiş.

Son olarak ise ‘Soğuk Beyaz’ olarak adlandırılan gövde rengi bronz renkli ayrıntılar ile tamamlanmış. İç mekanda ise kahverengi deri döşemelere siyah renkteki parçalar eşlik ediyor. Müşteriler istedikleri takdirde bu saydığımız döşeme ve gövde rengi seçeneklerinden istedikleri kombinasyonu yapabilecekler.

Aracın kaputunun altında ise standart Vanquish S modelinde yer alan 6.0 litrelik 603 beygir gücündeki atmosferik V12 motor görev yapıyor. Sınırlı sayıda üretilecek olan model bu gücünü  8 ileri Touchtronic III otomatik şanzıman ile yere aktaracak.

Aston Martin, İngiltere’de Vanquish S Ultimate Coupe’nin fiyatını  281.412 Dolar, Volante’ninkini ise 297.329 Dolar olarak belirledi.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın