Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake’den yeni resmi görseller

0

Aston Martin, Ekim ayında yaptığı açıklamada Zagato Shooting Brake’in Vanquish model ailesine katılabileceğini belirtmişti. Bu açıklamanın üzerinden uzun sayılabilecek bir zamanın geçmesine rağmen Aston Martin cephesinde herhangi bir gelişme olmamıştı ta ki bugüne kadar. İngiliz üretici, yeni modelinin tasarımını ve iç mekanını ortaya koyan görüntüleri bizlerle paylaştı.

Marka tarafından yayınlanan tek iç mekan görüntüsünde kahve rengi deri ile süslenmiş Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake modele tanık oluyoruz. Ön bölümün arkasında deri ve karbon fiber aksamlarla kaplı geniş bir yükleme bölmesi görmek mümkün, ayrıca aracın büyük cam tavanı da gözler önüne serilmiş.4725c75f-aston-martin-vanquish-zagato-shooting-brake-3

Aracın dış tasarımını ortaya koyan görsellerde yeni birşey yok ancak sınırlı sayıda üretilecek olan modeli siyah tavanlı ve beyaz gövde rengi kombinasyonuyla ilk defa görmüş olduk.

İngiliz otomobil üreticisi, Vanquish Zagato ve Vanquish Volante modellerinde olduğu gibi Shooting Brake versiyonun üretiminin de 99 adet ile sınırlı olacağını açıklamıştı. Speedster ise 28 adet ile bu grubun ne nadir üyesi olacak.

Tıpkı kardeşinde olduğu gibi Vanquish S modeli baz alınarak üretilecek olan Shooting Brake, 5.9 litrelik V12 motora ev sahipliği yapacak. 600 beygir güce sahip olacak olan Shooting Brake’nin ne zaman tanıtılacağı veya piyasaya sürüleceği ise henüz açıklanmadı.79a58ed6-aston-martin-vanquish-zagato-shooting-brake-1

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın