Audi S1’e ABT dokunuşu

0

ABT firması Audi’nin S1 modelinin standart halini yavaş bulanlar için otomobil üzerinde oynamalar yaparak 231 bg güç üreten orjinal motoru 310 bg gücüne ulaştırmış. 2.0 litrelik turbo beslemeli motorun beygir gücündeki bu artışın yanında otomobilin 370 Nm olan tork değeri 440 Nm’ye yükselmiş.

ABT-S1-Audi-4

Alman modifiye firması aracın 0-100 km/s hızlanması hakkında bir detay vermemesine rağmen, dört tekerlekten çekiş sistemi bulunan aracın 5.8 saniyeden daha iyi bir değere sahip olacağı tahmin ediliyor.

Araçta kaput altındaki oynamaların yanı sıra, 30 mm alçaltılmış sürüş yüksekliği ve 225/35 ölçülerine sahip lastiklerle çevrili mat titanyum veya tunç gri renkleriyle tercih edilebilen 18 inç ebadında alaşımlı jantlar bulunuyor. Bunun yanında elden geçirilmiş süspansiyon sistemi de otomobildeki bir diğer farklılık.

Ayrıca otomobile ön çamurluklarda ABT imzalı hava kanalları özel paspaslar ve iç ışık paketi gibi donanımlar da firma tarafından eklenmiş.

 

Yazar hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği öğrencisi, otomobil alanında tamir, bakım, aksesuar, modifiye, tanıtım-lansman alanlarında görev almış, çocukluğundan beri işi gücü otomobil olan kimse.

Bir Cevap Yazın