Audi, yeni RS3’ün ayrıntılarını paylaştı

0

Hem sedan hem de hatchback gövde tiplerinde sunulacak olan yeni RS3 modelinin ayrıntıları açıklandı. Yapılan etkinlik ile araçla ilgili yeni fotoğraflar ve bilgiler basın ile paylaşıldı.

Araçta en büyük dikkat çeken şey tabi ki yenilenen 5 silindirli motor oldu. 2.5 litrelik turboşarjlı motor yapılan güncelleştirme ile birlikte 400 beygir güce ulaştı. Boyutları göz önüne alındığında çarpıcı bir güce ulaşan araç 480 Nm tork değerine sahip olacak. Yapılan motor güncelleştirmesi performans rakamları dışında motorun 26 kg hafiflemesini de sağlamış. Motorda kullanılan alüminyum parçalar bu rejimde büyük rol oynamış.

0’dan 100 km/s hıza 4.1 saniyede çıkan araçta, Audi’nin dört tekerlekten çekiş sistemi Quattro standart olarak sunuluyor.  Çift kavramalı yedi ileri S-Tronic şanzımana sahip olan yeni RS3’ün son süratı 250 km/s ile sınırlandırılmış. Ancak opsiyon listesinde yer alan seçenek ile aracınızı son sürati 280 km/s olarak alabiliyorsunuz.

Güncellenen süspansiyonların dışında araç, RS Sport Suspension Plus adı verilen adaptif süspansiyonlarla birlikte tercih edilebiliyor. Opsiyon listesinde karbon ön fren diskleri de sunuluyor.

Araç, sunduğu bu performans değerlerini eğlenceli sürüş dinamikleri ile birleştirebilirse sürücüsünü memnun etmesi içten bile değil. Yeni Audi RS3, Mercedes-AMG A45 ile çetin bir yarışa girecek gibi görünüyor.

 

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın