Audi’den büyük model atağı

0

Audi genel sekreteri Rupert Stadler’in yaptığı açıklamaya göre Audi, önümüzdeki 2 sene içerisinde model atağında bulunacak.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda konuşan Stadler, 2018’in sonuna kadar en az 8 yeni Audi modelinin yollarda olacağını belirtirken, bu modellerin yanı sıra altı adet RS etiketli Audi’nin de bizleri beklediğinin müjdesini verdi. Audi model gamında yapacağı yenilikler ile birlikte lüks segmentteki rekabette rakipleriyle mücadele etmeyi planlıyor.

2018 yılının sonuna kadar  yeni A6 ve A7 sedan modellerinin yanında yeni Q3, markanın en küçüğü A1’in yenilenen modeli, markanın elektrikli SUV’u e-tron quattro, markanın X6’ya cevabı niteliğinde olan Q8 SUV modeli, A6 Avant ve Allroad seçeneklerinin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu modellerin dışında Audi, Q1 ve Q4 modellerini de 2018 yılına kadar tanıtarak SUV ailesini tamamlama hedefinde.

Yeni gelecek RS modellerinin RS3 sedan ve hatchback versiyonlarının dışında RS5 olacağı resmiyet kazanırken, diğer modellerin ise RS4, RS6, RS7 ve RS Q5 olması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın