Bentley Continental GTC’ye Mansory dokunuşu

0

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Mansory’nin en ilgi çekici otomobillerinden birisi de modifiyeli Bentley Continental GTC oldu. Oldukça sıradışı bir tasarıma sahip olan araçta krom turuncu ve siyah renkler ile güzel bir kontrast oluşturulmuş. Bu kontrast hem dışta hem de iç mekanda yer alıyor. Bunun yanı sıra aracın birçok yerinde karbonfiber öğeler görmek de mümkün. Birçok kişiye garip gelse de, Mansory firmasını tanıyanlar için bu abartılı tasarım anlayışı gayet normal gelecektir.

mansory-bentley-gtc-2Araçta uygulanan modifiyeler tabii ki yalnızca dış görünüşle sınırlı değil. Mansory, daha yüksek performanslı bir egzos sistemi, yeni pistonlar, yeni turboşarjlar ve hatta yeni bir motor ile vites kutusu kullanmış. Bu sayede otomobil toplamda muazzam bir değer olan 986 beygir gücü üretmeye başlamış. Aracın normal versiyonunda bu değer 500 beygir idi.

mansory-bentley-gtc-10Mansory’nin modifiyesiyle Continental GTC, 2.100 rpm devir bandında 1.200 Nm tork üretirken, 0-100 km/s hızlanmasını ise yalnızca 3.9 saniyede tamamlıyor, yani standart versiyona göre 0.7 saniye daha iyi. Maksimum hız ise 330 km/s ile sınırlandırılmış. Lüks ve performansın bir araya geldiği bu muhteşem otomobilin detaylı fotoğraflarını aşağıdan görebilirsiniz.

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın