Bir Ferrari hiç bu kadar sessiz olmamıştı

0

488 GTB temelli gizemli bir Ferrari prototipi şirketin Fiorano pistinde test edilirken görüntülendi.

Paylaşılan kısa videoda , otomobilin pistin ana düzlüğünde ‘sessiz’ bir şekilde hızlandığını görüyoruz. Aracın bu kadar sessiz hareket ediyor olması akıllara ilk olarak elektrikli motorları getiriyor. Ancak Ferrari’nin içten yanmalı motorları bu kadar çabuk bırakacağını düşünmüyoruz, o yüzden bu aracın elektrikli menzil sunan hibrit bir aktarma organına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Markanın CEO’su Cenevre Otomobil Fuarı’nda Ferrari’nin 2019 yılında V8 motorlu bir hibrit model tanıtabileceğini açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından gelen görüntüler ile birlikte İtalyan süper otomobil üreticisinin çalışmalara hiç zaman kaybetmeden başladığını görüyoruz.

Yeni hibrit modelde LaFerrari modelinde sadece performans arttırmak için kullanılan ünitenin aksine verimliliğin de ön planda olması bekleniyor. Ortaya çıkan video ile birlikte yeni hibrit motorlu Ferrari’nin LaFerrari’den farklı olarak çok daha uzun bir elektrikli menzile sahip olacağını söyleyebiliriz.

Bahsi geçen hibrit sistemin ilk olarak hangi modelde kullanılacağını henüz bilmiyoruz ancak videoda da yer alan 488 GTB’nin halefinde bu hibrit üniteyi görebiliriz. Ferrari’nin yakında tanıtmaya hazırlandığı SUV model için de böyle bir ünite düşünülmüş olabilir.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın