BMW’den Mercedes-Maybach’a rakip: 9 Serisi

2

Bavyeralının en son dedikodularına göre firma, 9 Serisi’ni tanıtma fikri üzerinde düşünüyor.

Nisan 2014’te tanıttığı Vision Future Luxury konsepti ile 7 Serisi’nin üzerine konumlandırılacak daha lüks bir aracın ipuçlarını vermişti. Konsept tanıtımında firmanın araç hakkındaki ”lüks algısına uzun soluklu bir bakış açısı” yorumu ipuçlarını kuvvetlendirdi. Konseptin üretime konulması kararı henüz verilmedi. Eğer üretime yeşil ışık yakılırsa, konsept aracın 9 Serisi adıyla 2017’de piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

214979823982142565

Aracın dingil mesafesi uzun 7 Serisi’nden fazla olacak ve toplam uzunluğunun 5500 mm civarında olması bekleniyor. Tek rakibi olan Mercedes-Maybach S-Serisi ile mücadele için 9 Serisi, lazer farlar ve OLED stoplar ile donatılacak.

21040604761992015609

BMWBLOG‘dan edinilen bilgiye göre: Mayıs ayında BMW’nin CEO’su olacak olan Harald Krueger 9 Serisi’nin sıkı bir destekçisi.

Yazar hakkında

Merter Verel

İstanbul Üniversitesi İngiliz dili ve Edebiyatı öğrencisi. Çocukluktan beri gelen araba merakını diğer hobileri ile birlikte canlı tutmaya çalışan 20'li yaşlarında bir genç.

2 yorum

  1. BMW’nin şu an için 9-Serisi’ne hiç ihtiyacı yok fakat model yelpazesini genişletmek adına çok önemli bir model olacak.X7 derken 9-Serisi ile BMW model yelpazesini genişletecek.Aynı zamanda BMW’nin Mercedes-Maybach’a hiç rakip çıkarmasına gerek yok.Çünkü BMW’nin elinde Rolls-Royce gibi çok önemli bir koz var benzer bir şekilde VW’nin de elinde Bentley var.Rolls-Royce ve Bentley Mercedes-Maybach’a yeterde artar bile.

  2. Ben BMW’nin böyle bir maceraya katılacağını hiç düşünmüyorum. Sadece bu BMW’nin geleneksel konsept otomobil çıkarma merasimi. Saçmalıklara bak BMW daha neyi geçecek. Ben de Mercedes severim ama son 5-10 yılda BMW çok büyük ilerleme gösterdi bugünde BMW’nin Mercedes’ten daha iyi bir konumda olduğu tartışılmaz. Fakat BMW F-Segmentinde hiçbir zaman Mercedes S-Serisi’ne doğru dürüst bir rakip olamadı veya olmak istemedi bunu zaten kendileri de kabul ediyor. BMW’nin elinde Rolls-Royce gibi önemli bir varken ve bu pazarda liderken ben BMW’nin böyle bir maceraya katılacağını hiç ama hiç düşünmüyorum. Mercedes istediği kadar Mercedes-Maybach’ı çıkarsın BMW’nin elinde nasıl Rolls-Royce varsa VW’nin elinde Bentley var ve satışlarda Rolls-Royce ile Bentley kıyasıya bir rekabet içerisinde. Anlayacağınız bu pazarda üçüncü bir markaya daha asla yer yok..

Bir Cevap Yazın