Bugatti’nin Cenevre sürprizi: Chiron Sport

0

Bugatti’nin Cenevre sürprizi Chiron Sport modeli oldu. Elden geçirilen Chiron’un güç ve performans değerlerinde bir gelişme olmazken modelin ‘çok daha iyi yol tutuşa ve çevikliğe sahip’ olduğu marka tarafından vurgulandı.

Avrupa’da vergiler hariç 2.65 milyon € fiyat biçilen model daha hafif jantların yanı sıra ön cam sileceği dahil olmak üzere kullanılan karbon fiber miktarının artması ile standart modele göre yaklaşık 18 kg daha hafif. Ağırlık avantajının yanı sıra %10 oranında daha sert amortisörlere kavuşan aracın direksiyon ve süspansiyon sistemi de elden geçirilmiş.

Kağıt üzerinde bu rakamlar pek etkileyici görünmese de Chiron Sport’un standart versiyona göre Nardo pistinde 5 saniye daha hızlı olduğu belirtilirken 200 km/s hızı aşan virajlarda bile aracın yol tutuş potansiyelinin hepsini sergileyebildiği vurgulandı.2018-bugatti-chiron-sport-3Dış bölümde kullanılan karbon fiber malzemeler ve farklı jantlar ile standart versiyondan ayrılan Chiron Sport, iç bölümde ise orta konsolda ve kapı içlerinde yer alan Sport logolarıyla özel bir model olduğunu sürücüsüne hatırlatıyor. Ayrıca siyah renk ile bezenmiş marş düğmesi, sürüş modu tuşu ve marka logosu ile Sport, standart modelden ayrılmış.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda yer alan otomobil İtalyan kırmızısı adı verilen renkle donatılırken iç mekanda ise siyah renk hakim. Hiper otomobil bu kırmızı rengin dışında, Fransız Yarış Mavisi, Gri Patlaması ve Barut adı verilen renklerle de tercih edilebilecek.

Tüm opisyonlarla birlikte Avrupa’da 2.98 milyon Euro’ya alıcı bulması beklenen model, muhtemelen bu yılki fuarın en pahalı otomobili olacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın