Cadillac’lara kablosuz şarj olanağı geliyor

0

Yeni teknoloji akıllı telefonların ortak sorunu olan şarj problemi Cadillac’ın gözünden kaçmamış olacak ki 2015 yılında tanıtılacak yeni ATS’e ve Escalade’e kablosuz şarj donanımı entegre edilecek.

Cadillac-Powermat-1

Telefonunu otomobillerinde şarj edenleri, yaşadıkları kablo karmaşası ve karşılaştıkları hantal şarj istasyonu görüntüsünden kurtarmak için tasarlanan “Powermat” adındaki bu donanım birkaç yıllık geliştirilme sürecinin ardından nihayet tüketicilerin kullanımına sunulacak.

Cadillac-Powermat-3

Orta konsolda iklimlendirme ve müzik sistemi butonlarını üzerinde barındıran bir kapakla gizlenmiş olan göze telefonunun konulmasıyla aktifleşen sistem kullanıcılara büyük rahatlık sunuyor. Ayrıca bu noktada bu donanımı kullanmak isteyen müşterilerin bu özelliğe uyumlu bir telefonlarının olması gerektiğini de belirtelim.

Cadillac-Powermat-2

IHS Teknoloji Güç Kaynağı ve Depolama Bileşenleri şirketinde görev yapan Ryan Sanderson’un açıkladığı ankette telefon kullanıcılarının %70 i cihazlarını günde 1 kez şarj ederken %30 u 1 den fazla kez şarj etmek zorunda kaldığı şeklindeki sonuçlar Amerikalı markanın bu donanımı modellerine entegre etmesinde etkili olmuş.

Yazar hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği öğrencisi, otomobil alanında tamir, bakım, aksesuar, modifiye, tanıtım-lansman alanlarında görev almış, çocukluğundan beri işi gücü otomobil olan kimse.

Bir Cevap Yazın