Güncellenen Kia Sportage hibrit teknoloji ile gelecek

0

Kia, Avrupa’daki müşterileri hedefe alarak birkaç rütuşla yeni Kia Sportage’ı duyurmaya hazırlanıyor.

Koreli otomobil üreticisi, yeni Kia Sportage’da ve Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan yeni Ceed ailesinde 48V hafif hibrit teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Böylesi bir teknolojiye geçme kararının arkasında da en son yayınlanan emisyon değerleri yönetmeliği var gibi duruyor. Kia ise bu tercihin Avrupa’da tutunması için daha güçlü bir seçenek olduğunu düşünüyor.

Kia Sportage, birkaç dış görünüş rutuşlarından sonra Kia’nın son modellerindeki tasarıma da ayak uydurmuş görünüyor. Kia Sportage’ın casus çekimlerinden gördüklerimize göre ön tamponda daha keskin çizgilere yer verilmiş ve farlarda DRL LED kullanmışlar. Arka taraf ise küçük rutuşlardan nasibini almış. Kia Sportage’a daha modern görünüm kazandırmak için LED ışıkları yeniden dizayn edilirken küçük değişikliklerin bulunduğu yeni bir tampon yer almış.

Kia Sportage’ın motoruyla alakalı pek bir açıklama bulunmuyor ancak fazla değişiklik olacağını düşünmüyoruz. Önceki Sportage ailesinde kullanılan iki benzinli ve üç dizel motor seçeneklerinin sunulmaya devam edeceğini tahmin ediyoruz.

İç mekanda ise mevcut Sportage modeline göre daha iyi bilgi-eğlence sisteminin yanında daha büyük bir ekrana da yer verilebilir. Ayrıca, 48V’lik hibrit sistem ile birlikte yarı-otonom sürüş sistemlerinin de önü açılabilir.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın