Yeni nesil Nissan Micra çok daha agresif ve sportif olacak

0

Yeni nesil Nissan Micra Güney Avrupa’da yapılan testler sırasında görüntülendi. Kamuflajlarının bir kısmı kaldırılan araç, böylece tasarımı konusunda daha fazla detayı bizlerle paylaşmış oldu.

Bu görüntülerle birlikte aracın tasarımının güncel modelden çok daha farklı olacağı belli oldu. Kıvrımlı ve yumuşak tasarımın bir kenara bırakıldığı modelde Nissan Pulsar ve Nissan Sway Consept modellerine benzer bir tasarım anlayışının benimsendiği görüldü.

Çıkacak olan yeni model ile birlikte, aracın çok daha sportif ve alçak yapıya sahip olacağı görülüyor. Aracın yan gövde panellerinin daha düz bir yapıya kavuşacağı, camların daha açılı bir tasarıma sahip olacağı ve arka kapı kollarının ise C sütununda konumlandırılacağı bu yeni casus fotoğraflar ile birlikte gün yüzüne çıkmış oldu.

Bunların dışında Nissan Micra’nın arka tasarımı da önemli ölçüde değiştirilmiş görünüyor. Dik bir yapıya kavuşan arka cam, yatay konumlandırılan stop lambaları ve spoyler arka tarafta en çok dikkat çeken detaylar.

Yeni nesil Juke ile birlikte aynı platforma sahip olacak olan Nissan Micra’nın Ekim’de Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın