Çinli üreticiler BMW Isetta’yı da kopyaladı

0

Çinli otomobil üreticisi Eagle, BMW’nin 1955 yılında ürettiği dünyanın ilk seri üretim otomobili olan Isettayı kopyalayıp 4 kapılı halde satışa sunmak istiyor.

Bu yeni üretilecek olan modelin kod adı Eagle EG6330K olduğu açıklanırken orijinal Isetta’nın tasarımı neredeyse birebir alınmış ancak bu tasarıma ek olarak iki yeni kapı eklenmiş. Eagle, bu yeni aracın görünüş olarak Isetta’dan baz alındığını söylese de Car News China’ya göre de daha çok BMW 600’ü andırdığını söylüyorlar.

BMW Isetta ve 600’ün ikisinde de bulunan ön taraftaki iki adet yuvarlak far Eagle’ın yeni modelinde de yerini almış. Bununla birlikte Isetta’ya aracın önünden girilirken Eagle EG6330K’da kapı yan tarafa taşınmış.

Eagle EG6330K’nın motoru ise 5.3 beygirlik küçük bir elektrikli motordan oluşuyor. 72 kWh’lık bataryayla birlikte çalışan elektrikli motor ile müşterilerine 60 km/s hız ve 120 km’lik menzil sunuyor.

Eagle EG6330K’nın iç kısmına baktığımızda da kullanışlı ve basit bir tasarımı var. Eagle, hedef kitle olarak genç müşterileri hedefine alırken fiyat konusunda ise henüz bir açıklama yapmadı.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın