Dodge, Challenger GT AWD konseptini tanıttı

0

Amerika’nın meşhur modifiye ve otomobil fuarı SEMA’da Dodge, Challenger’ın GT AWD olarak adlandırdığı özel bir konsept versiyonunu tanıttı. Geçtiğimiz ay firma bu model hakkında bazı ipuçları vermişti, bu tanıtım ile de aracı canlı olarak görme fırsatı yakalamış olduk.

dodge-challenger-gt-awd-konsepti-3Aracın dışında gri ve siyah renkleri turuncu şeritler ile kontrastlayan Dodge, çamurlukları ise ek parçalar ile genişletmiş. Böylelikle Challenger GT AWD, standart versiyonuna göre daha kaslı ve agresif bir görünüme kavuşmuş. Dıştaki diğer dikkat çeken öğeler ise büyük bir spoiler, 4 çıkışlı egzos sistemi ve 20 inç’lik çelik jantlar olarak sıralanabilir.

Aracın iç mekanında ise yine siyah ve turuncu renklerin kontrastının devam ettiğini görüyoruz. Dodge, bu özel versiyonda standarda göre daha kaliteli malzemeler tercih etmiş. Direksiyonun ise düz tabanlı olması güzel bir detay.

dodge-challenger-gt-awd-konsepti-2Challenger GT AWD’de gücü 5.7 litrelik HEMI V8 motoru sağlıyor. Dodge bu motorla aracın ne kadar güç ürettiğini tam olarak açıklamasa da yapılan modifiyelerle bu motorun normalinden 75 beygir daha fazla güç ve 60 Nm daha fazla tork ürettiği düşünülüyor. Araçta bu motor 8 vitesli otomatik bir şanzıman ve 4 tekerden çekiş sistemi ile kombine edilmiş.

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın