Ducati, yeni Panigale V4 modelini tanıttı

0

Ducati, ikonik 1299 modeli yerine geçecek olan yeni Panigale V4’ü tanıttı. Markanın Supersport model gamının tepesinde yer alacak olan araç MotoGP teknolojilerini içinde barındırıyor.

Panigale V4, Ducati Corse ile yapılan yakın iş birliğinin son meyvesi. Markanın yarış tecrübesinin aktarıldığı model 4 silindirli 90 derecelik açıyla yerleştirilen V silindir düzenine sahip motor yapısıyla Ducati’nin üretim modelleri arasında da bir ilke imza atıyor.

Yeni model, Panigale V4, Panigale V4 S ve Panigale V4 Speciale olmak üzere 3 farklı versiyon ile  sunulacak. Bu versiyonlar güç farklılıklarının yanı sıra bazı detaylarda da birbirinden ayrılacak.

Panigele V4’ün tüm versiyonlarında, Ducati Power Launch, Ducati Quick Shift, gündüz farları, LED ön farlar, Sachs direksiyon amortisörü ve dönüş sinyalleri için otomatik kapanma standart olarak sunulacak.

Giriş versiyonu olan Panigale V4, 1.103 cc’lik 4 silindirli motorundan 13.000 devirde 217 beygir güç ve 10.000 devirde 124 Nm tork elde edebilecek. V4 S versiyonu da aynı güç seviyesinde olacak ancak standart modele göre 1  kg’lik ağırlık avantajına sahip olan V4 S ayrıca Ohlins süspansiyonların yanı sıra alüminyum alaşımlı jantlar ve lityum-iyon batarya ile gelecek.

Üretimi 1500 adet ile sınırlı olacak olan Panigale V4 Speciale ise 173 kg’lik toplma ağırlığı ile diğer versiyonlardan hafif olmasının yanı sıra sahip olduğu 229 beygir güç ile daha fazla performans sunacak. 3 renkli gövde yapısı ile diğer versiyonlardan görsel anlamda da ayrılan model, özel titanyum egzoz sistemi ve Ultrasuede koltukları ile özel bir motosiklet olduğunu vurgulayacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın