Ege Rallisi’nde genç pilotlar podyumda

0

Kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından Forum Bornova, Ramada Encore ve Ströer katıkıları ile organize edilen 2014 Ege Rallisi’nde, birincilik Murat Bostancı/Onur Vatansever ekibinin oldu.

EgeRallisi2014-Ekipler

2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan ve 28 ulusal, 8 historic ve 20 mahalli olmak üzere toplam 56 ekibin katıldığı ralli 2 gün boyunca büyük mücadelelere sahne oldu. 485,20 kilometrelik yarış, asfalt zeminli parkurda toplam uzunluğu 120,60 kilometre olan 10 özel etap üzerinden koşuldu.

GenelKlasman1-2-3

Castrol Ford Team Türkiye adına Ford Fiesta S2000 ile yarışan Murat Bostancı/Onur Vatansever ekibinin birinciliği ile sonuçlanan Ege Rallisi’nde genel klasmanda ikinci sırada aynı takımdan Orhan Avcıoğlu/Burçin Korkmaz ve üçüncü sırada ise Tok Sport WRT adına Burak Çukurova/Ünal Tezel ekibi yer aldı. Bostancı, Avcıoğlu ve Çukurova soyadlarını parkurlarda yaşatmayı sürdüren yeni jenerasyon pilotların podyumun ilk 3 basamağını oluşturmaları ilginç bir tesadüf olarak göze çarptı. 10 etabın 6’sında en iyi zamanı kaydeden Pegasus Racing ekibi Fatih Kara/Güray Karacar lastik patlatarak altıncılığa gerilerken, Tok Sport WRT’den genel klasmanın iddialı isimlerinden Yağız Avcı/Bahadır Gücenmez ise mekanik bir arıza sonucu yoldan çıkarak abandone olmaktan kurtulamadı.

GK-3_BurakCukurova

Tok Sport WRT adına Mitsubishi Lancer EVO X ile yarışan Yiğit Timur/Emir Şahin N4 sınıfını birinci sırada tamamlarken, RG-4 sınıfında Castrol Ford Team Türkiye’den Buğra Banaz/Burak Erdener ipi göğüsleyen ekip oldu. Banaz aynı zamanda “En İyi Genç Pilot” ödülü ile “İki Çeker Birinciliği”nin de sahibi oldu. RG-3 sınıfında Ford Fiesta ST ile Alptekin Işıkalp/Murat Sümer birinciliği kazanırken, RG-2’de birincilik Bostancı/Vatansever ekibinin oldu. En İyi Kadın Pilot ödülünü Mitsubishi Lancer EVO IX ile Simin Bıçakcıoğlu kazanırken, yarışın En İyi Kadın Co-Pilot ödülü de Bonus Unifree Parkur Racing adına Ercan Kazaz ile yarışan Emire Cantürk’ün oldu. Can Altınok ile yarışan Uğurtan Ünal da En İyi Genç Co-Pilot kupasını kazandı.

30 yaş üzeri ralli otomobillerine açık historic klasmanında Bonus Unifree Parkur Racing adına Ford Escort MK2 ile mücadele eden Kerem Üstünkaya/Özden Yılmaz podyumun en üst basamağında yer alırken aynı zamanda Kategori 2 birinciliğinin de sahibi oldu. Historic klasmanında ikinci aynı takımdan Engin Kap/Başar Yavuz olurken, üçüncülüğü elde eden Kemal Gamgam/Erhan Arıkan Kategori 1 Birinciliğini elde eden ekip oldu.

Başarılı bir organizasyonla geride kalan Ege Rallisi’nin ardından Türkiye Ralli Şampiyonası’na 10-11 Mayıs tarihlerinde Eskişehir Rallisi ile devam edilecek.

Start

Podyum

Sınıf Birincileri

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın