Elektrikli Taycan, Porsche ruhunu yansıtacak

0

Porsche’nin ilk elektrikli spor otomobili olacak olan Taycan’ın üretimine önümüzdeki yıl başlanacak. Yeni modelin ‘Hayat dolu genç at’ anlamına gelen model ismi ise geçtiğimiz hafta marka tarafından açıklanmıştı.

Porsche CEO’su Oliver Blume’nin yaptığı açıklamaya göre 600 beygir güç üretecek olan elektrikli spor otomobilin 0-100 km/s hızlanmasının 3.5 saniyenin altında olacağı belirtildi. 200 km/s hıza ulaşmak için 12 saniyeden daha kısa bir süreye ihtiyaç duyacak olan elektrikli otomobil, 500 km’yi aşan menzili ile de dikkat çekiyor. Porsche’nin yeni elektrikli otomobilinin 4 dakikalık şarj ile 100 km’lik menzil sunacak olması da dikkat çeken bir diğer ayrıntı.

Tüm bu etkileyici rakamlara ek olarak Porsche, yeni modellerinin diğer otomobilleri ile aynı ruha sahip olacağını vurguluyor. Bu açıklama ile Alman marka Taycan’ın diğer elektrikli otomobillerden farklı olarak sürücü otomobili olacağının altı çizildi.

Paylaşılan video ile Porsche, müşterilerinin Taycan’ı satın almak için herhangi bir çekincelerinin olmaması gerektiğini vurgularken yeni modellerinin görünüşüyle, sürüşüyle ve hissiyle tam bir Porsche gibi olacağının altı çizildi.

Porsche-Taycan-Graphic-1-724×1024

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın