En özel Porsche 911 Turbo S’in üretimine tanık olun

0

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series, isminin hakkını veriyor değil mi? Çok güzel göründüğü kesin ve en az göründüğü kadar da hızlı. Peki bu süper otomobil bayilerdeki yerini alana kadar hangi aşamalardan geçiyor hiç merak ettiniz mi? Biz merak etmiştik ve Porsche tüm sorularımıza bir video ile yanıt verdi.

Yaklaşık bir ay önce tanıtılan model şimdiye kadarki en hızlı 911 Turbo S modeli olma özelliği taşıyor. Araçta bulunan 3.8 litrelik çift turbo destekli sıralı 6 silindirli motor 607 beygir gücünde ve 750 Nm’lik bir tork değerine sahip. Bu sınırlı sayıda üretilen model 0’dan 100 km/s hıza çıkmak için yalnızca 2.9 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Aracın son hızı ise 330 km/s.

hgjMeydana gelen güç artışından ayrı olarak bu araç standart bir 911 Turbo S modelinden seramik frenler ve dört tekerlekten yönlendirme özellikleri ile sıyrılarak sürücüsüne daha iyi bir sürüş vaat ediyor. Bu özel model ayrıca Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi ve Porsche Dinamik Şasi Kontrolü özellikleri ile fabrikadan ayrılıyor.

Aracı standart modelden ayıran özellikler sadece gövdenin altında yer almıyor tabi ki. Araçta yer alan yeni bir arka kanat, karbon fiber hava girişleri, siyah paslanmaz çelik egzoz sistemi ve tabii ki altın sarısı rengi ile diğer modellerden sıyrılarak farkını ortaya koyuyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın