Ferrari, 2021’de crossover modelini tanıtabilir

0

Fiat Grubu CEO’su Sergio Marchionne, Ferrari’nin crossover üretmeyeceğini defalarca kez dile getirmiş olsa da Car dergisi tarafından yapılan iddialara göre bu durum değişmiş gibi görünüyor.

Habere göre İtalyan marka F16X kod adına sahip crossover bir model üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Eğer bu model gerçeğe dönüşürse gelecekte  Aston Martin DBX ve Lamborghini Urus gibi modeller ile mücadele içine girecek.

Ferrari’nin tasarım felsefesini tam anlamıyla taşıyacak olan model ‘yüksek coupe’ olarak tanımlanıyor. Yapılan iddialara göre geleneksel B sütununa sahip olmayacak olan modelin arka kapıları ise ters açılacak.

Söylentilere göre GTC4’un halefi ile birlikte geliştirilecek olan modelin 2021 yılında tanıtılması planlanıyor. Tamamen alüminyum bir yapıya sahip olacağı iddia edilen modelde Ferrari’nin FF modeli ile birlikte kullanmaya başladığı dört tekerlekten çekiş sisteminin sunulması bekleniyor.

Aracın kaputunun altında yer alacak güç ünitesi konusunda ise V8 bir motor veya hibrit bir ünitenin yer alacağı iddiaları bulunuyor.

Tüm bu iddiaların yanında aracın fiyatının da 300.000 Euro seviyesinin üstünde yer alması beklenirken gelişen crossover pazarı ile markanın bu model ile yüksek satış rakamlarına ulaşması şaşırtıcı olmaz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın