Ferrari 488’in en güçlü versiyonu GTO değil Pista olarak adlandırılacak

0

Ferrari’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı 488 modelinin daha üstün performanslı versiyonunun görselleri sızdırıldı. 488 GTO olarak adlandırılacağına inanılan aracın adının da ‘488 Pista’ olacağı yine sızdırılan görsellerle ortaya çıkmış oldu.

FerrariChat adlı internet sitesinden yayınlanan görseller 458 Speciale’nin halefini gözler önüne sermiş oldu. Ayrıca uzun zamandır GTO olarak adlandırılacağına inanılan aracın Pista takısını alacağını da böylece öğrendik.

488 Pista, rüzgar tünelinde geliştirilmiş yeni bir gövde kitine sahip. Geniş bir ön splitter ve belirgin arka difüzöre sahip olan süper otomobilin aerodinamik özellikleri bu sayede bir üst seviyeye taşınmış. Eğer sızdırılan görseller gerçeği yansıtıyorsa kullanılan karbon fiber parçaların aracın hafifletilmesine büyük bir katkı sağlayacağını söyleyebiliriz.2019-ferrari-488-pista-3Aracın iç bölümüne baktığımızda ise Alcantara döşemelerin çokça kullanıldığını görüyoruz. Ayrıca kullanılan karbon fiber parçalar dış bölümde olduğu gibi burada da göze çarpıyor. 8.000 rpm’lik devir göstergesi ve sportif koltuklar da aracın iç mekanını tamamlıyor.

488 Pista’da 488 GTB modelinde de kullanılan 3.9 litrelik turbo beslemeli motorun elden geçirilmiş bir versiyonu görev yapacak, bu motor ayrıca GTB’de kullanılandan %10 oranında daha hafif olacak. 488 GTB’ye 700 beygir güç ve 760 Nm tork sağlayan motorun  Pista’da bu değerlerin üzerine çıkması bekleniyor.

Lamborghini Huracan Performante, McLaren 720S ve Porsche 911 GT2 RS gibi modellere rakip olacak olan 488 Pista, 6 Mart’ta düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez otomobilseverlerin beğenisine sunulacak.2019-ferrari-488-pista-2

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın