Ferrari 812 Superfast hem göze hem kulağa hitap ediyor

0

Ferrari yeni modellerini her zaman çektiği heyecan verici videolar ile tanıtır. Marka bu geleneği 812 Superfast modeli için de devam ettiriyor.

F12 Berlinetta modelinin yerini alacak olan 812 Superfast aldığı ‘Superfast’ takısı ile Ferrari’nin 1960’larda ürettiği 500 Superfast modeline de atıfta bulunuyor. Ferrari’nin yeni modeli Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerle buluşmuştu.

Superfast’in Ferrari’nin sınırlı sayıda ürettiği F12tdf  modelinden daha güçlü olduğu belirtildi. 6.5 litrelik V12 motora sahip olan araç, 800 beygir güce ve 718 Nm’lik tork değerine sahip. 0’dan 100 km/s hızlanmasını 2.9 saniyede tamamlayan aracın son hızı ise 340 km/s olarak açıklandı. Tüm bu değerleri sunan motorun atmosferik olması ise asıl dikkat çeken nokta.

Araç, gücünü çift kavramalı 7 ileri bir şanzımanla yere iletiyor. Aktif aerodinamik parçaların kullanıldığı yeni modelde kullanılan çifte LED stopları GTC4Lusso modelinden hatırlıyoruz.

Ferrari, 812 Superfast ile süper otomobil yarışına yeni bir soluk getirdi, bakalım diğer markaların buna cevabı ne olacak.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın