Ford Fiesta ST, 3 silindirli yeni motoruyla Cenevre’de

0

Cenevre Otomobil Fuarı ile birlikte halka tanıtılan yeni nesil Ford Fiesta ST, yeni geliştirilen 3 silindirli bir motora sahip olacak.

200 beygir güce ve 290 Nm tork değerine sahip olan araç, 0’dan 100 km/s  hızlanmasını 6.7 saniyede tamamlıyor. Bu değer eski versiyondan 0.2 saniye daha hızlı.

Yerine geçeceği modelden performans anlamında daha iyi değerlere sahip olan araç, bunun dışında yakıt verimliliği konusunda da selefinden önde yer alıyor. Bunların dışında eski versiyona göre birçok kişiselleştirme seçeneğinin de sunulacağı duyurulan yeni ST modelinde yeni bağlantı elemanlarına sahip bilgi-eğlence sistemi bulunacak.

3 ve 5 kapı seçenekleriyle tercih edilebilecek olan yeni versiyon daha sportif ön ve arka tamponları, ön ızgarası, tavanla birleşik arka rüzgarlık ve 18 inçlik jantlarıyla standart modelden ayrılıyor.

İç mekana geçtiğimizde ise bizleri Recaro koltuklar karşılıyor. ST amblemi yer alan altı düz direksiyon ise iç mekanda yer alan diğer bir sportif ayrıntı. 8 inçlik ekran ise SYNC 3 bilgi-eğlence sistemini içinde barındırıyor.

2018’in ilk çeyreğinde satışa çıkması beklenen yeni Fiesta ST’nin satış fiyatı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın