Ford Performance modelleri birbirleriyle yarışıyor

0

Ford Chip Ganassi yarış ekibinin sürücüleri 8 farklı Ford Performance modellinin direksiyonuna geçti. Barcelona yakınlarındaki Motorland pistine çıkan araçlar oldukça güzel görüntüler ortaya koydu.

Castrol Edge ortaklığıyla gerçekleştirilen etkinlikte standart Ford GT, Ford GT yarış otomobili, Mustang GT, Mustang GT350R, Focus RS, yeni Fiesta ST, eski Fiesta ST ve F-150 Raptor modelleri yer aldı. 4 saatlik zaman aralığında pilotlar araçların en iyi sürelerini ortaya koymaya çalıştı.

Etkinlikte yer alan sürücüleriden biri olan Harry Tincknell, ” Bu oldukça eğleceli bir çekimdi. Sekiz yarış pilotuna yarışa katılmak için birer araç verildi. Herşey meydana gelebilirdi ve neredeyse tüm olasılıklar gerçekleşti. Dünyadaki en popüler otomobillerden biri olan yeni Fiesta ST’yi süren ilk insanlardan biri olmak inanılmazdı.” ifadelerini kullandı.

Pilotlar arasında en şanslı sayabileceklerimiz ise Ford Mustang GT350R kullanan Joey Hand ve Ford GT’nin direksiyonuna geçen Olivier Pla idi. Pla’nın GT’yi ‘sanat eseri’ olarak nitelendirmesine rağmen Mustang GT350R’yi kullanmak istemesi ise oldukça dikkat çekiciydi.

Etkinlikte yer alan sekiz otomobilin ikisi hariç markanın Ecoboost motorlarını taşıyordu. Yeni Ford ST, 1.5 litrelik 3 silindirli küçük üniteye  ev sahipliği yaparken F-150 ve GT modelleri 3.5 litrelik çift turbolu motoru kullanıyorlar.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın