Ford Puma geri dönüyor ama crossover olarak

0

Ford’un yeni küçük crossover modelinin adı Puma olacak. Böylelikle Puma ismi markanın model gamına 17 yıl aranın ardın geri dönmüş oldu.

1997 ile 2002 yılları arasında üretilen küçük bir coupe model olan önceki Puma’nın aksine, yeni nesil ‘SUV’dan ilham alan bir crossover’ olarak nitelendiriliyor. Ford, yeni küçük crossover modellerinin 456 litrelik bagaj hacmiyle sınıfının en iyisi olduğu iddiasında.

Fiesta bazlı crossover model, yüksek konumlu farları, aerodinamik görünümü ve yüksek sürüş pozisyonu ile dikkat çekici bir tasarıma sahip. Herhangi koruyucu plastik kaplamaya sahip olmayan modelin daha çok şehir içi kullanımları için tasarlandığını düşünüyoruz. Ford, Puma’nın mevcut EcoSport modelinin sportif bir alternatifi olacağını belirtti.

2020 Ford Puma, 1.0 litrelik 3 silindirli EcoBoost motora eşlik eden 48V’lik bir yarı hibrit sisteme sahip. Ford’un sportif crossover modeli yarı hibrit sistemi ile birlikte 155 beygir güç üretebilecek.

Ford Puma bu yılın sonunda satışa sunulacak ve 2008 yılından bu yana 1,5 milyar Euro yatırım yapılan Ford’un Romanya’da bulunan Craiova Fabrikası’nda üretilecek.Yeni modelin yaz ayları içerisinde tam olarak ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın