Ford, yeni Fiesta Active’nin ayrıntılarını paylaştı

0

Ford, Active takısını alan ilk modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Arazi odaklı geliştirilen Fiesta Active ile eğlenceli sürüş ve yeni teknolojiler vaat edilirken bu modeli Ka+ Active ve Focus Active izleyecek.

Fiesta Active, Standart Fiesta ile karşılaştırdığımızda 18 mm daha yüksek olan araç ayrıca 10 mm daha geniş tasarlanmış. Aracın ön amortisötleri daha iyi darbe emişi için yeni bir hidrolik sisteme kavuşurken süspansiyon sistemi, özel amortisör ve yay ayarlarına sahip olmuş. Elektrik destekli direksiyon sistemi için yeni bir yazılım kullanan Ford, elektronik denge kontrol sistemi için de farklı ayarlamalar yapmış. Normal, Eco ve Slippery olmak üzere 3 farklı sürüş moduna sahip olacak olan yeni versiyonun Slippery modu, aracın çekiş ve kontrol sistemlerini kar veya buz gibi düşük yol tutuş koşullarına göre ayarlanmasına olanak sağlıyor.2018_Ford_Fiesta_ACTIVE_19Yeni versiyonu tasarım olarak incelediğimizde ise crossover temasına uygun olarak plastik gövde elemanları ve metalik koruma panelleri görüyoruz. Bunların dışında yeni tamponlara da ev sahipliği yapan aracın 17 inç boyutundaki jantları ‘Rough Metal’ veya ‘Absolute Black’ renk seçeneklerine sahip olacak.

İç mekana adım attığımızda, spor koltuklar ve parlak alüminyum detaylar göze çarpıyor. İsteğe bağlı olarak döşemelerle kontrast oluşturan renkli dikişlere yer verilebilen Fiesta Active’de 8 inç boyutundaki dokunmatik ekrana sahip SYNC3 bilgi-eğlence sistemi kullanılmış.

Yeni Fiesta Active’nin kaputunun altında ise 85, 100 ve 120 beygirlik üç farklı seçeneğe sahip 1.0 litrelik EcoBoost turbo benzinli motorun yanı sıra 85 ve 120 beygir güç sunabilen 1.5  TDCi dizel ünite de görev yapabilecek. Standart olarak 6 ileri manuel şanzımanla donatılan araçta dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyonu ise sunulmuyor.

Yeni Fiesta Active, üç farklı donanım seviyesi ile birlikte Avrupa’da Titanium, ST-Line ve Vignale versiyonlarının yanındaki yerini alacak.

 

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın