Geely’nin coupe formlu SUV’una ilk bakış

0

Geely, FY11 kod adlı yeni coupe formlu SUV modelinin ilk sansürsüz resmi fotoğraflarını paylaştı. BMW X4 modelinden ilham alınarak tasarlanan SUV modelin oldukça şık göründüğünü söyleyebiliriz.

Coupe SUV, Geely’nin İsveç’te Volvo ile ortak olarak geliştirilen Kompakt Modüler Mimariye (CMA) dayanan ilk modeli olacak. Çinli otomobil üreticisine göre, bu platform “güç aktarma sisteminden tasarıma” gerçek spor kimliğine sahip bir aracın yaratılmasını sağlamış.a1010d6d-geely-fy11-1CMA platformunun esnek ve ölçeklenebilir yapısı ile ön ve arka süspansiyonlar daha aşağıda konumlandırılarak araca ‘daha iyi yol tutuş ve estetik görünüm’ kazandırılmış. FY11’in kaputunun altında ise 238 beygir güç ve 350 Nm tork üretebilen 2.0 litrelik turbo beslemeli benzinli motor yatacak. Yeni SUV model önden çekişli veya dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olarak satın alınabilecek.

Geely’nin yeni coupe formlu SUV modelinin iç mekan görüntülerini ve diğer detaylarını ise ilerleyen günlerde açıklamasını bekliyoruz.3a918024-geely-fy11-2

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın