Hibrit Renault Megane testler sırasında görüntülendi

0

Geçen sonbaharda Renault, Captur, Clio ve Megane’nin hibrit versiyonlarını piyasaya sürmeyi planladığını duyurmuştu. Bu açıklamaların üzerinden fazla bir zaman geçmedi ancak Renault, Megane’nin plug-in hybrid versiyonu üzerinde çalışmaya başlamış bile.

2020 model yılı ile birlikte makyajlanacak olan Megane tasarımını benimseyecek olan şarj edilebilir hibrit model, sürücü tarafındaki şarj portu ile ayırt edilebiliyor. Ayrıca görüntülenen prototiplerden bir tanesi genişletilmiş arka çamurluklara sahipti, bu da hibrit modelin daha geniş bir arka ize sahip olabileceği anlamına geliyor.

Plug-in hybrid versiyonda tasarım anlamında ne gibi farklılıklar olacağını bilmiyoruz ancak kamuflajlardan anladığımız kadarıyla makyajlanan model farklı tamponlar, revize edilmiş ön ızgara ve elden geçirilmiş aydınlatma grupları ile gelecek. Bunların yanı sıra güncellenen modelde dijital bir gösterge tablosu ve yeni bir bilgi-eğlence sisteminin de yer almasını bekliyoruz. Megane4 Renault, makyaj operasyonu ile birlikte plug-in hybrid versiyonun geleceğini açıklamasının dışında aracın tanıtımı konusunda ağzını oldukça sıkı tutuyor. Makyajlanan modelin 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasını bekliyoruz ancak şarj edilebilir hibrit versiyonun da yine bu fuarda tanıtılıp tanıtılmayacağı henüz bilinmiyor.

Şarj edilebilir hibritin ne zaman tanıtılacağını bilmiyoruz ancak Renault, ‘yenilikçi’ olarak nitelendirdiği ve tamamen marka içerisinde geliştirilen e-Tech güç aktarma organının Megane’de yer verileceğini açıkladı. Şirket daha fazla ayrıntı paylaşmadı ancak gelen haberlere göre bu güç ünitesi, turbo beslemeli benzinli motora eşlik eden elektrik motoru ve küçük bir lityum-iyon batarya grubundan oluşacak. Hibrit modelin elektrikli kullanımlarda 50 km’ye yakın bir menzil sunabileceği de yine aldığımız duyumlar arasında.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın