Hyundai Kona’nın elektrikli versiyonu da yolda

0

Hyundai, Kona’nın tanıtımının ardından yeni modelin elektrikli versiyonu üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Bunun yanında daha küçük bir A segmenti SUV model için çalışıldığı da yine marka tarafından açıklandı.

Kona’nın tanıtımı sırasında konuşan Hyundai başkan yardımcısı Chung Eui-sun, ‘’2020 yılına kadar Kona’dan daha küçük A segment bir SUV geliştirmeyi planlıyoruz. Böylelikle A’dan E segmentine kadar tüm SUV modellere sahip olacağız, bu yüzden Santa Fe’den daha büyük E segmentinde bir SUV daha çıkarma planımız var. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için eksiksiz bir SUV serisi istiyoruz.’’ açıklamalarında bulundu.

2018-Hyundai-Kona-2Koreli üretici, son yıllarda SUV sınıfı araçlara yönelik artan ilgiden yararlanmak amacıyla neredeyse her segmenti kapsayan bir SUV serisi ortaya çıkarmayı planlıyor.

Yeni SUV modellerinin dışında açıklamalarına devam eden Chung, ‘’Kona’nın elektrikli versiyonunu gelecek yıl tanıtacağız.’’ ifadelerini kullandı. Başkan yardımcısı sözlerine ‘’ Elektrikli ve hidrojen-elektrikli otomobiller gibi çevre dostu araçlara daha fazla odaklanacağız.’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre elektrikli Kona’nın 240 kilometreden fazla bir menzile sahip olacağı da öğrenildi.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın