İlk DS Store, İstanbul Etiler’de faaliyete geçti

0

DS Automobiles ilk DS Store’yi 26 Haziran 2018 Salı günü gazeteciler, B2B iş ortakları ve VIP misafirlerin katılımıyla İstanbul Etiler’de açtı. Açılışta DS Marka CEO’su Yves Bonnefont, DS Automobiles Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç ve Koluman Holding şirketlerinden Monde Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Türkay Saltık yer aldı. DS Store açılışı ile eşzamanlı olarak yeni DS 7 CROSSBACK modelinin Türkiye lansmanı da gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Yves Bonnefont “İlk DS Store’un İstanbul’da açılması ve DS 7 CROSSBACK modelinin Türkiye’de lanse edilmesiyle marka uluslararası gelişiminde önemli bir adım daha atıyor. Türkiye önemli bir ülke ve İstanbul, markanın hedeflediği dünyadaki büyük şehirlerden biri.” dedi ve ekledi: “İş ortağımız Monde’nin deneyimleri başarıda önemli bir role sahip. Türkiye’de DS gelişimini hızlandırmak için bir sıçrama tahtası görevi üstleniyor.ifadelerini kullandı.

DS Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç yapmış olduğu değerlendirmede: ”Otomotiv endüstrisinde Fransız lüks bilgi birikimi ve deneyimini somutlaştıran parizyen DS Automobiles markasını temsil etmekten gurur duyuyoruz. Amacımız seçkin bir DS ağı kurmak ve gelecekte ülkedeki önemli şehirleri kapsayacak şekilde DS Store sayımızı arttırmak.” sözleriyle Fransız markanın Türkiye’deki yeni hedeflerini dile getirdi.DSStoreİstanbul7Ali Türkay Saltık ise “DS markası heyecan uyandıran tasarım, ileri teknolojiler, şık detaylar ve Fransız zarafeti ile eş anlamlıdır. DS markasının Türkiye’de temsil etmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. DS 7 CROSSBACK’in Türk müşterileri heyecanlandıracağından eminim.” diyerek yeni modellerine olan güvenini öne çıkardı.

İstanbul Etiler’de açılan DS Store, bir otomobil satış noktasından farklı olarak lüks bir butik konseptiyle 300 m2’si kapalı olmak üzere 600 m2 alana kurulmuş. Farklı tasarımıyla dikkat çeken Store; DS’e özgü detaylar, lake mobilyalar, plazma ekranlar Paris’i, modayı, lüksü ve tasarımı yansıtan görseller ile modern, rahat ve lüks bir atmosfer sunmak hedeflenmiş. Markanın premium ve farklı tasarım anlaşına uygun olarak tasarlananan Store’da müşteriler DS dünyasını deneyimleyebiliyorlar. DS Store İstanbul, dijital deneyimde çıtayı yükselterek DS Virtual Vision ile sanal gerçeklik gözlüğüyle müşterilerin tasarladıkları otomobillerini üç boyutlu görmelerini  ve hatta içine oturabilmelerine olanak sağlıyor. Sergilenen modeller ise gelen ziyaretçileri karşılamak üzere Store girişine doğru bakacak şekilde yerleştirilmiş.

İlk DS Store ile birlikte müşterilerini beklemeye koyulan DS Automobiles’de bu etkinliğin sadece Türkiye’de DS markasının pazar konumlandırması ve geliştirilmesi açısından değil, aynı zamanda markanın küresel pazarlardaki büyüme stratejisi açısından da büyük bir öneme sahip olduğu belirtildi.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın