İsviçreli iş adamı McLaren 12C ile 3 yılda 130.000 kilometre yaptı

0

McLaren, 2010 yılında piyasaya çıkmasına rağmen önde gelen süper otomobil üreticilerinden biri haline geldi. Büyük bir ilgi gören İngiliz marka, kısa sürede azımsanmayacak bir hayran kitlesine de sahip oldu.

İsviçreli iş adamı Urs Tschedin de bu hayranlardan biri. Tschedin, yaklaşık 3 buçuk sene önce aldığı 12C Spider ile öngörülen miktarın iki katından daha fazla yol yaparak 130.000 kilometre gibi inanılması güç bir mesafeye ulaşmış.

Tschedin aracını iş gezileri sırasında müşterilerini ziyaret etmek için kullandığını ve tüm yıl boyunca Avrupa’nın farklı yerlerine otomobiliyle seyahat ettiğini belirtiyor. 12C türü araçlar pratik olmamaları ile bilinirken, Tschedin aracın tüm ihtiyaçlarını karşıladığını söylüyor. Aracının konforun yanında ona zevkli bir sürüş de sunduğunu belirten iş adamı, ayrıca evinden birkaç gün uzak kalacağı iş gezilerinde yanına aldığı valizler için de yeterli bagaj hacminin bulunduğunu vurguladı. Hemen sürücü koltuğunun arkasında bulunan çift turbolu 3.8 litrelik V8 motorun ise Tschedin için sorun yaratmadığını tahmin ediyoruz.

Sayın Tschedin’i buradan tebrik ediyor ve gerçek bir araba tutkunu olduğunu da belirtmek istiyoruz. 12C gibi bir otomobille aracı zorlamıyor olsanız bile ikinci viteste hız sınırını geçmeniz muhtemel iken, bu güçlü otomobili İsviçre gibi polislerin hız konusunda ödün vermediği bir ülkede kullanan Tschedin’in bunu nasıl başardığını gerçekten bilemiyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın